Blog > Komentarze do wpisu

Gdzie kupimy najzdrowszy miód?

Miód – jest smaczny, aromatyczny i przede wszystkim bardzo zdrowy. Aby jednak rzeczywiście móc się cieszyć jego smakiem, warto poszukać go w odpowiednich miejscach. W jakich – tego dowiemy się z poniższego tekstu.

Miód to składnik o wszechstronnym zastosowaniu. Można go dodawać praktycznie do wszystkich deserów. Miód podkreśla też smak herbaty. Kawę zaś czyni o wiele zdrowszą i łagodniejszą dla naszego serca. Niestety nie każdy miód posiada wymienione tu właściwości. I nie chodzi tu o konkretny gatunek, a o rodzaj. Otóż miód dzieli się na dwa typy.

Pierwszy z nich to miód sztuczny. Drugi to tak zwany miód naturalny. Chcąc kupić zdrowy miód, musimy być przygotowani na spory wydatek. Jednorazowo może nam przyjść zapłacić za litrowy słoik od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Mówimy tu oczywiście o miodzie naturalnym. Jego odpowiednik – miód sztuczny – jest dużo tańszy. Łatwiej go też kupić. Niestety jest on pozbawiony wielu cennych właściwości. Nie posiada też tylu wartości odżywczych, co jego naturalny odpowiednik.

Miód naturalny można znaleźć na półkach osiedlowych marketów. Najlepiej szukać go wtedy na dziale "zdrowa żywność". Jednakże nabywając go tam, jesteśmy skazani zazwyczaj na zakup jednego, konkretnego gatunku. Poza tym jest on rzadko dostępny. Miejscem, w którym zawsze i bez większego trudu nabędziemy zdrowy miód (czyli naturalny) jest sklep ze zdrową żywnością. Zalety zakupu miodu w tym właśnie miejscu są dwie. Po pierwsze – jest on nieco tańszy. Po drugie – jest go znacznie więcej pod względem dostępnych gatunków. Warto przy tym podkreślić, że miody z takiego sklepu to najczęściej produkty ekologiczne, czyli pochodzące z gospodarstw, w których nie stosuje się chemii.

Słowem podsumowania: jeśli chcemy kupić naprawdę zdrowy miód, odwiedźmy w pierwszej kolejności sklep ze zdrową żywnością. Znajdziemy w nim spory wybór tego typu produktów. Dodatkowo nasz koszyk może wypełnić inna smaczna żywność ekologiczna, jak chociażby kiełki czy olej rzepakowy. Dodane do sałatki, nie tylko podkreślą jej smak, ale również będą sprzyjały naszemu zdrowiu. 

wtorek, 26 listopada 2013, adamiakmatinka

Polecane wpisy