Blog > Komentarze do wpisu

Wszystko co powinieneś wiedzieć o pożyczkach bez BIK

Szybkie pożyczki bez bik na naszym rynku pojawiły się pod koniec lat dziewięćdziesiątych i cieszą się rosnącą popularnością. Na początku było na naszym rynku tylko kila firm zajmujących się tego typu działalnością i przyszły one do nas z innych krajów. W ciągu kilku lat pojawiło się wiele firm, które zajmują się udzielaniem pożyczek.

Duży wybór firm

W obecnej sytuacji jest tak duża konkurencja, że poszczególne firmy prześcigają się w promocjach i rabatach, aby zdobyć kolejnych klientów i zatrzymać tych, który już wcześniej skorzystali z szybkiej pożyczki. Do najczęściej stosowanych promocji zaliczamy darmową pierwszą pożyczkę. Ma to na celu przyciągnięcie nowych klientów i jest stosowane w tej chwili przez 90 procent firm zajmujących się udzielaniem pożyczek.

Specyficzny produkt dla szerokiego grona

Szybka pożyczka to produkt, który skierowany jest do szerokiego grona odbiorców. Praktycznie każdy może starać się o pożyczkę bez bik, jeśli spełnia kilka podstawowych kryteriów. Przede wszystkim trzeba być pełnoletnim, mieć dowód osobisty, konto w banku i złożyć wniosek o udzielenie pożyczki bez bik. Bez zbędnych formalności, bez sprawdzania historii w Biurze Informacji Kredytowej. Również dochody nie muszą być regularne, nie trzeba mieć umowy o pracę. Takie kryteria dotyczą naprawdę szerokiego grona odbiorców, stąd zainteresowanie tym produktem jest tak duże.

Małe kwoty do pożyczenia

Co charakterystyczne dla chwilówek to fakt, że można otrzymać pożyczkę na kilkaset złotych. Już nawet sto złotych może stać się podstawą zawarcia umowy pożyczkowej. Zazwyczaj górny limit to około trzech do pięciu tysięcy złotych. Ze względu na dużą konkurencję większość firm oferuje pierwszą pożyczkę za zero złotych, co w praktyce oznacza, że oddajemy dokładnie taką sumę, jaką pożyczyliśmy. Ofertę można porównać znajdując ranking pożyczek online październik 2014.

Krótki okres trwania umowy

Szybkie pożyczki oznaczają szybkie przelanie kasy na konto klienta i szybkie oddanie kasy na konto pożyczkodawcy. Zazwyczaj czas trwania umowy wynosi od 15 dni do dwóch miesięcy. Taka specyfika ma zapewnić maksymalne zyski, ponieważ prowizje za udzielanie tego typu pożyczek są dość wysokie, a czas trwania umowy jest dość krótki. Pamiętajmy, że pieniądze muszą zostać zwrócone w jednej racie, co często staje się powodem kłopotów ze spłatą zadłużenia.

Umiejętne korzystanie z tego typu produktów może przynieść korzyści i okazać się pomocnym narzędziem, w kryzysowych sytuacjach, jednak jest to produkt, z którego nie wszyscy powinni korzystać, gdyż może być źródłem kłopotów. 

czwartek, 09 października 2014, adamiakmatinka

Polecane wpisy