wtorek, 23 sierpnia 2016

Chyba każdy młody człowiek, który zaczyna swe nowe dojrzałe życia, czy to zakładając rodzinę lub również rozpoczynając karierę zawodową w nowym mieście, marzy o tym by posiadać na własność przysłowiowe cztery kąty. Z przykrością trzeba zauważyć jednak, że mało kto może sobie pozwolić na zakup mieszkania albo też domu wykorzystując własne pieniądze.

Z tego powodu, spora liczba osób podejmuje decyzję o wynajmie jakiegoś lokum, co jednak nie jest zbyt opłacalne na dłuższą metę. Lepiej w końcu przeznaczać te fundusze każdego miesiąca na swoje mieszkanie, zamiast wzbogacać kogoś innego. Dobrze jest w związku z tym pomyśleć o staraniu się o kredyt hipoteczny, który na pewno wesprze nas w realizacji naszego marzenia. Naturalnie sprawę postarania się o dostanie tego typu kredytu należy dokładnie przemyśleć, biorąc pod uwagę nasze możliwości comiesięcznego spłacania należnych rat. Powinniśmy również zaznajomić się z propozycjami przeróżnych banków i wybrać najatrakcyjniejszą z możliwych dla nas opcji.


Dobrze jest przede wszystkim zaznajomić się z warunkami otrzymania kredytu takiego typu. Obecnie jego zaciągnięcie stało się dużo trudniejsze aniżeli jeszcze kilka lat temu. Właściwie wszystkie banki żądają od ewentualnych klientów spełniania mnóstwa warunków nim chociaż wezmą pod uwagę nasz wniosek. Jest to zapewne powiązane z tym, iż kredyty hipoteczne przyznawane są na niezwykle duże kwoty, a ich spłata ciągnie się zazwyczaj wiele lat. W związku z tym, bank robi wszystko by odpowiednio uchronić się przed możliwym nieoddaniem tego rodzaju kredytu. Rzecz jasna jak możemy się domyślić z samej nazwy kredytu kluczowym zabezpieczeniem dla banku jest hipoteka kupowanego przez nas domu czy również innej nieruchomości. Bardzo ważne może być jednakże również to czy możemy wyłożyć jakikolwiek wkład własny i rzecz jasna czy nasze dochody są wystarczająco wysokie oraz stabilne.


Gdy rozglądamy się za możliwością otrzymania kredytu hipotecznego w różnych bankach, mnogość dokumentów które są wymaga, nierzadko jest w stanie nas zniechęcić. Nie możemy się jednak poddawać, ponieważ czas poświęcony na dopełnienie papierkowej roboty i załatwienie niezbędnych dokumentów nie jest zmarnowany. Aby już na wstępie zorientować się czy wypełniamy wszystkie warunki postawione przez konkretny bank, możemy skorzystać z porady doradcy kredytowego. Odpowie on na wszystkie pytania jeśli chodzi o kredyt hipoteczny i związane z nim wymagania formalne. Pamiętajmy jednak o tym, iż sposób w jaki wyliczana jest nasza zdolność kredytowa może być odmienny w różnych bankach. W związku z tym, kiedy usłyszymy odmowę w jednej instytucji finansowej zawsze mamy możliwość by postarać się o kredyt hipoteczny w innym banku. Istnieje bowiem możliwość, że odmienne kryteria dadzą Ci szansę na zakwalifikowanie się jako potencjalny kredytobiorca.

Tagi: hipoteka
15:05, adamiakmatinka , Kredyty i finanse
Link Dodaj komentarz »

Popularność różnych tabletek na odchudzanie stale wzrasta w związku z tym, że w obecnych czasach panuje prawdziwa moda na odchudzanie i zachowywanie szczupłej sylwetki. W związku z tym młode dziewczęta starają się intensywnie ćwiczyć i brać tabletki na odchudzanie.

Kolejnym okresem w życiu każdej kobiety, kiedy szczególną uwagę zwraca ona na swoją wagę jest okres następujący po urodzeniu przez nią dziecka. Wówczas zauważa ona, jak bardzo przytyła w czasie ciąży, choć czasami jej odczucia są zaburzane przez to, że niejako kontrolę nad jej postrzeganiem świata przejmuje poziom hormonów.

Ale w obecnych czasach na swoją sylwetkę zwracają uwagę kobiety w każdym wieku, a poza tym problemy z nadwagą pojawiają się czasami już u kilkuletnich dzieci oraz osób starszych. Spora otyłość zauważana jest także wśród mężczyzn. Dlatego najlepsze tabletki odchudzające zażywane są czasami nie tylko z powodu tego, że ktoś chciałby się odchudzić, ale też z powodu tego, iż jego nadwaga stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, a z czasem nawet życia.

Popularność tabletek na odchudzanie wśród nastolatek

Młode dziewczęta lubią się odchudzać i patrzeć na to, jak zrzucają zbędne, swoim zdaniem, kilogramy. Na szczęście nie stosują już tylko diet, ale decydują się także na wykonywanie różnych ćwiczeń fizycznych. Stosują także preparaty odchudzające, co nie zawsze jest dla nich zdrowe zwłaszcza, jeżeli poddawane są zbyt dużym obciążeniom treningowym lub rezygnują z jedzenia zbyt wielu posiłków. Wówczas stosowane przez nie preparaty na odchudzanie mogą doprowadzić je do skrajnego wyczerpania, a także do anemii. Wszystko to sprawia, że nauczyciele i rodzice młodych dziewcząt bardzo martwią się o ich zdrowie, a czasami muszą nawet wzywać karetkę do dziewczyny, która zemdlała z powodu skrajnego wycieńczenia organizmu. Dlatego warto namawiać młode dziewczyny, które chcą się odchudzać do tego, żeby odwiedzały dietetyków i razem z nimi ustalały plany ćwiczeniowe. Dzięki temu będą mogły naprawdę skutecznie się odchudzić, a jednocześnie nie zaszkodzą swojemu zdrowiu.

Raty za kredyt hipoteczny, gotówkowy i samochodowy, a do tego zadłużenie na karcie kredytowej – narastające długi mogą znacznie nadwyrężyć domowy budżet, a opóźnienia w terminowym regulowaniu zobowiązań dodatkowo pogarszają sytuację. Co wtedy robić?

Rozważnie wybieraj kredyty

Coraz mniej formalność niezbędnych do zaciągnięcia kolejnej pożyczki w banku dla wielu osób staje się dużą pokusą. I nawet jeśli mają już inne zobowiązania, decydują się na podpisanie umowy, o ile ich zdolność kredytowa na to pozwala. Oczywiście nie jest to rozsądne postępowanie – każdy dług trzeba będzie kiedyś spłacić, dlatego, jeśli chcemy uzyskać środki na mało istotny cel, zdecydowanie lepiej będzie rozważyć, czy taki wydatek jest rzeczywiście konieczny. Bywa jednak i tak, że kolejne kredyty wcale nie wpływają poważnie na zmniejszenie środków do życia, a dobrze płatna praca pozwala na pokrycie wszystkich zobowiązań bez większego problemu. Dla takich osób kredyty konsolidacyjne będą po prostu ułatwieniem, a w jakich sytuacjach mogą stać się one jedynym wyjściem z trudnej sytuacji finansowej?

Konsolidacja kredytów

Kiedy kolejne raty stają się dużym obciążeniem finansowym i znacznie cierpi na nich domowy budżet, warto poszukać sensownego rozwiązania, które pozwoli nieco ustabilizować całą sytuację. Kredyt konsolidacyjny łączy kilka zobowiązań (kredyty hipoteczne, samochodowe, gotówkowe, czy zadłużenia na karcie kredytowej) w jedno – z niższą ratą i dłuższym czasem na spłatę długu. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o kilku różnych terminach spłaty, a niższa rata może podreperować budżet domowy. Oczywiście warto poszukać sensownej oferty, a tych znajdziemy w różnych bankach wiele. Ranking kredytów konsolidacyjnych pozwoli wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny. Później należy oczywiście porównać wysokość oprocentowania, comiesięcznej raty, czy też prowizję naliczaną przez bank. Kolejny krok to udanie się do wybranych banków, aby sprawdzić, czy będą one skłonne udzielić nam takiego kredytu.

środa, 27 lipca 2016

Oszczędności to obiekt pożądania wielu osób, jednak nie będziemy w stanie zebrać ich bez żadnego wysiłku. Zawsze, by odłożyć daną kwotę, musimy zrezygnować z pewnych przyjemności, więc żeby nasze oszczędzanie miało sens, warto robić to w korzystny sposób. Na taką okazję najlepiej sprawdzą się konta oszczędnościowe, które zapewnią nam bezpieczeństwo oraz dodatkowy zarobek z oprocentowania.

Nasze środki, które na kontach ulokujemy będą stale dla nas pracować, więc jest to czysta korzyść. Konto oszczędnościowe to dobre rozwiązanie niemal dla każdego, a żeby wybrać odpowiedni wariant, warto przeglądać ranking kont oszczędnościowych - konta oszczędnościowe sierpień 2016. Dzięki niemu zawsze podejmiemy korzystną decyzję, której nie będziemy żałować. Najlepsze konto oszczędnościowe da nam swobodę, komfort i dodatkowe korzyści, więc warto się nad nim zastanowić.

Jakie konto będzie dla nas najlepsze?

shutterstock_145716032Wybór odpowiedniego konta do oszczędzania wcale nie jest zwykle oczywisty. Pod uwagę warto przy tym wziąć wiele czynników, dlatego nie zawsze udaje się nam znaleźć wariant, który zaspokoi nasze wymagania. Zawsze jednak warto zadbać o to, by takie konto oferowało nam jak najwyższe oprocentowanie, swobodne wpłaty i wypłaty bez dodatkowych kosztów oraz możliwość wycofania gotówki w dowolnym momencie. Ponadto zawsze warto sprawdzić jak często będą naliczane odsetki i najlepiej, by działo się to jak najczęściej.

Gdzie szukać informacji o kontach do oszczędzania?

Na rynku znajdziemy obecnie wiele propozycji kont stworzonych do oszczędzania, a każde z nich charakteryzuje się pewnymi cechami. W zależności od naszych potrzeb, możemy wybrać takie, które będzie do nas pasować, a by to zrobić, warto poszukać dodatkowych informacji. Najprościej znajdziemy je przez Internet, a szukać należy przede wszystkim na stronach poszczególnych banków. Dodatkowo warto także sprawdzać specjalne porównania, które zbierają w jednym miejscu różne produkty i porównują ze sobą ich wady i zalety. Dzięki korzystaniu z takich pomocy z pewnością uda nam się wybrać mądrze i korzystnie.

Każdy chciałby, by jego oszczędności mnożyły się bez zbędnego wysiłku. Jest to oczywiście bardzo kusząca perspektywa, jednak nie zawsze udaje nam się znaleźć dobry sposób na to, by korzystnie zarządzać własnymi pieniędzmi. Aby było ich coraz więcej oraz byśmy mogli cieszyć się stałym zyskiem, warto zapewnić sobie drobną pomoc, a najlepsze będą do tego lokaty.

Są to produkty bankowe przeznaczone do gromadzenia oraz pomnażania naszych oszczędności, więc zdecydowanie dobrym pomysłem będzie właśnie skorzystanie z jednej z nich. Najlepsza lokata zapewni nam szybki zysk bez dodatkowych komplikacji, a wszystko wygląda po prostu tak, że nasze wpłacone na określony czas pieniądze będziemy mogli następnie wypłacić w znacznie większej kwocie. Tak po prostu, bez zbędnego wysiłku. Aby jednak nasz zysk był zadowalający, warto wybrać taki wariant, który może nam to zapewnić.

Czym warto kierować się podczas wybierania odpowiedniej oferty?

shutterstock_105421997Na rynku znajdziemy obecnie mnóstwo lokat, a według reklam, każda z nich jest bardzo opłacalna i korzystna. Czy jednak zawsze takie stwierdzenia będą prawdziwe? Wszyscy z nas wiedzą, że nie. Aby dany produkt był dla nas odpowiedni, warto zwracać uwagę na cechy takie, jak oprocentowanie lokat, ponieważ to właśnie one decydują on tym, że konkretny wariant jest opłacalny. Im ono większe, tym większy nasz zysk, a przecież to właśnie o to chodzi w korzystaniu z tego typu produktów bankowych.

Czy na lokatach można dużo zarobić?

Decydując się na założenie lokaty, warto wiedzieć, że zysk, jaki w takim przypadku pojawi się na naszym koncie raczej nie będzie bardzo wysoki. Zwykle proponowane oprocentowanie jest dość niskie, jednak ma to swój powód. Przede wszystkim jest to dla nas pewny zarobek bez żadnego ryzyka. Nasze pieniądze są bezpiecznie ulokowane w banku i inwestowane w takie produkty, które wykluczają możliwość ich straty. Podejmując decyzję o wyborze produktu bankowego, powinniśmy zastanowić się, czy ważny jest dla nas wysoki zarobek, czy też jego pewność.

Więcej informacji znajduje się tu http://oszczednoscionline.pl/ranking-lokat.

Obecnie mamy na rynku sporo różnorakich okazji do inwestycji. Każdy, kto posiada nieco środków i pragnie nimi odpowiednio, a co najważniejsze - z zyskiem rozporządzać, powinien rozważyć możliwość skorzystania z wielu dostępnych opcji. Nie możemy utożsamiać inwestowania z ryzykiem, ponieważ należy pamiętać, że istnieją inwestycje finansowe, które w żaden sposób nie narażają nas na nazbyt duże straty. kredyt inwestycyjny

bigstockAccountantWorkingAtTheOffi62051573Banki mają dla nas wiele propozycji w tym przypadku, a jedną z nich są wszelkiego rodzaju lokaty. Dzięki temu nasze finanse są przede wszystkim bezpieczne, z drugiej zaś strony jest to możliwość, by nasze pieniądze na siebie zarabiały. Inwestycje tego typu są skierowane w głównej mierze do osób posiadających pewien kapitał, które planują na pewien czas ulokować go na koncie bankowym.

Lokaty bankowe to najprostsza i najpopularniejsza forma inwestowania. Polega na oddawaniu przez inwestora do dyspozycji banku pewnej kwoty pieniędzy na wyznaczony w przygotowanej umowie okres. Dzięki temu bank może obracać zdeponowanymi na koncie pieniędzmi, z drugiej zaś strony wypłaca inwestorowi odpowiednie odsetki. Jest to wiec swoista forma obopólnej korzyści dla obu stron. Sposobów tego rodzaju oszczędzania jest bardzo wiele.

Banki prześcigają się w różnorodnych ofertach dla swoich klientów. Bardzo prostą formą jest wpłata określonej kwoty na rachunek lokaty albo dokonywanie ciągłych, regularnych wpłat. Po wyznaczonym czasie, objętym umową z bankiem, posiadacz lokaty może wybrać zdeponowane środki, których kwota jest powiększona o naliczone odsetki. Innym sposobem jest przedłużenie trwania umowy o kolejny okres. Należne odsetki podlegają wówczas tzw. kapitalizacji, co oznacza, że zwiększają sumę następnej lokaty.

Decydując się na ten sposób inwestowania powinno się jednak zwrócić uwagę, że zysk z tego typu inwestycji jest jednak w znacznym stopniu określony przez np. wielkość oprocentowania, okres trwania lokaty, możliwość wcześniejszych wypłat. Warto także przekonać się, jakie są warunki wypłacenia pieniędzy przed wyznaczonym w umowie okresem zakończenia trwania naszej lokaty. Godnym uwagi produktem są także lokaty progresywne, w przypadku których oprocentowanie stosownie zwiększa się razem z wydłużającym się okresem trwania lokaty.

 

środa, 13 lipca 2016

Krem_z_dyni

Składniki:

  • Bulion drobiowy – ok. 1,2 l
  • Dynia – ok. kilogram
  • Ząbek czosnku i mała szalotka
  • Masło – 1 łyżka
  • oliwa
  • Imbir
  • Sól
  • Pieprz
  • Śmietanka 30% - wg uznania

krem z dyni przepis

Przekroić dynię na kawałki i wydrążyć z pestek. Następnie ułożyć na blaszce, przyprawić i skropić oliwą. Zapiekać do miękkości przez ok 30 minut w 180 st.

Na maśle zeszklić cebulę i czosnek uważając, żeby się nie przypalił.

Dynię przełożyć do garnka i dodać cebulę i czosnek. Porcjami wlewać bulion i miksować do uzyskania odpowiedniej gęstości.

Podawać z grzankami i kleksem śmietanki.

calculadoradecalorias

Dieta bezglutenowa od dłuższego czasu nie schodzi z piedestały, na który została wstawiona przez celebrytów i trenerów fitness. Choć nie jest ona przeznaczona do tego by po prostu tracić wagę, to wciąż wiele osób uważa, że pozbywając się z jadłospisu glutenu straci przede wszystkich kilka zbędnych kilogramów. Trzeba jednak wiedzieć, że dieta bezglutenowa to przede wszystkim narzędzie, które służy wielu osobom w powrocie do zdrowia.

 

Chcąc zrozumieć istotę diety bezglutenowej trzeba mieć świadomość tego czym tak naprawdę jest ten okryty złą sławą gluten. Istota bowiem tejże diety jest wyeliminowanie tego składnika z codziennego jadłospisu. Gluten jest jedną z form białka roślinnego, które występuje przede wszystkim w zbożach i ich przetworach. Na pierwszy front glutenowych ziaren wysuwa się przede wszystkim pszenica, która wskutek wielu modyfikacji jest zupełnie inną rośliną niż, z która mieliśmy do czynienia choćby pięćdziesiąt lat temu. Co więcej, wskutek swoich właściwości nadających oczekiwaną konsystencję gluten jest wykorzystywany w wielu produktach, które w żaden sposób nie mają nic wspólnego ze zbożami. Czytając etykiety możemy dowiedzieć się, że nawet w wyrobach mięsnych, takich jak kiełbasa czy szynka można znaleźć właśnie to białko roślinne. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że gluten jako składnik pokarmowy nie jest szkodliwy. Wszak był on spożywany przez wiele wieków i nasz organizm jest przyzwyczajony do jego trawienia. Jednocześnie jest to białko, które w żaden sposób nie przyczynia się do rozwoju ludzkiego organizmu. Jego wartościowość można określić jako zerową. Tym samym, choć gluten sam w sobie nie jest szkodliwy to równocześnie nie jest potrzeby do naszego prawidłowego funkcjonowania. Trzeba jednak pamiętać, że dla stosunkowo wąskiej grupy ludzi jest on po prostu szkodliwy.

Mowa tu o osobach uczulonych na gluten oraz cierpiących na celiakie. W obu tych przypadkach spożywanie tej formy białka roślinnego jest wyraźnie szkodliwa lub tez po prostu groźna. Wówczas jednym sposobem na przywrócenie prawidłowego stanu zdrowia jest dieta bezglutenowa Dietmap. Jednocześnie trzeba pamiętać, że stosowanie diety bezglutenowej co do zasady odbywa się pod nadzorem lekarza specjalisty. Tym samym o ile dana osoba nie jest obciążona schorzeniem wykluczającym gluten z diety, to stosowanie diety bez tego biała powinno być bardzo dokładnie przemyślane i skonsultowane. Jak zostało bowiem powiedziane na początku, nie jest to kolejna dieta odchudzająca.

Współcześnie coraz większa ilość osób jest zainteresowanych zrzuceniem kilku kilogramów. Na kilka bardzo różnych sposobów możemy zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się zdrowym ciałem. Skuteczne diety odchudzające to, wydawać by się mogło, rzadkość. Dlaczego tak jest? Zacząć należy od tego, iż skuteczne odchudzanie powinno być planowane, poprzedzone dobrą analizą naszych możliwości, a ponadto indywidualnych możliwości.

jedzenie1

Różna waga, inne przyzwyczajenia żywieniowe, inne organizmy – to powoduje, że nie wszyscy mogą odchudzać się w ten sam sposób. Odchudzanie powinno to uwzględniać, powinno ponadto zawierać informacje na temat uprawianych przez daną osobę sportów. Nie wystarczy bowiem sama dieta. Idealny plan treningowy i rozwoju fizycznego spowoduje, iż skuteczne odchudzanie stanie się faktem. Aktywność fizyczna więc oraz dieta. To dwa filary właściwego odchudzania. Celem niniejszego artykułu jest podanie informacji na temat każdego z nich, zaprezentowanie kilku przykładów. Dieta odchudzająca to tak naprawdę temat rzeka. O diecie możemy mówić przez wiele godzin, podawać bardzo różne przykłady. Jest ona uzależniona przykładowo od kultury, w jakiej przebywają dane osoby i w jakiej się obracają. Inna dieta odchudzająca będzie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazyli, a zupełnie inna w Arabii Saudyjskiej oraz Iranie. Kraje te cechuje inna tradycja i zupełnie inne obyczaje, a także przyzwyczajenia. To właśnie tradycja oraz inne obyczaje są ogromnie ważne i sprawiają, iż w różnych krajach dieta jest zróżnicowana. Brak tłuszczy, niewiele węglowodanów – to musi charakteryzować właściwą dietę. One działają źle i tak naprawdę powodują to, że przybieramy na wadze i nie możemy utrzymać atrakcyjnej sylwetki. Nawyki żywieniowe jakie mamy są również bardzo ważne, na przykład niektórzy popełniają duży błąd i często sobie podjadają. Jeśli mamy taką dietę, to odchudzanie jest bardzo, bardzo trudne i musielibyśmy wykonywać ogromną ilość ćwiczeń. Uprawiajmy sporty, trzymajmy się diety, zwyczajnie zbilansujmy te dwa elementy.

Dieta powinna zawierać produkty białkowe, dostarczające energii na długi czas, a jednocześnie które zawierają niewielką ilość tłuszczy i szkodliwych substancji, elementów odżywczych. Białko występuje zarówno w różnego typu mięsie, jak także i we wszelakich warzywach, na przykład strączkowych. Z mięsa warto wybrać np. kurczaka, który jest chudy, najlepiej pierś z kurczaka. Niektóre mięsa, jak na przykład golonka są tłuste i należy ich unikać, gdyż możemy przytyć. Jeśli jesteśmy weganami, to musimy spożywać rośliny takie jak kasza jęczmienna czy ryż. Konsumpcja tego typu produktów sprawi, iż przez długi czas będziemy cieszyć się dobrym samopoczuciem, takie produkty zawierają wysokiej jakości białko. Sport natomiast winien być regularny, w szczególności w postaci długiego wysiłku, który odbywamy regularnie. Życzymy powodzenia w chudnięciu i przypominamy: dobra dieta i sport to podstawa.

czwartek, 05 maja 2016

W odchudzaniu najważniejsza jest oczywiście wytrwałość. Podejmowanie próby zrzucenia na wadze nie ma żadnego sensu, jeśli zrezygnujemy z tego pomysłu już po kilku dniach. Powinniśmy wiedzieć, że zrzucanie zbędnych kilogramów to proces, który musi potrwać i chociaż byśmy bardzo tego chcieli, nie uda się nam go przyspieszyć.


Rozpoczynając odchudzanie warto zapewnić sobie odpowiednie pomoce, takie jak kalkulator kalorii oraz poprosić naszych bliskich, by nie stawiali na naszej drodze żadnych pokus, takich jak fast food czy słodycze. Bardzo dobrym pomysłem jest także zapewnienie sobie wsparcia w staraniach. Być może uda się nam nakłonić partnera lub przyjaciół, by razem z nami zmienili swoje życie na lepsze? Wzajemna motywacja może stanowić nieopisaną pomoc, ponieważ w naszych staraniach nie będziemy osamotnieni. Na samym początku warto wybrać także właściwą metodę, która pomoże nam osiągnąć cel.

Właściwe odżywianie podstawą sukcesu

Jedną z najważniejszych i podstawowych kwestii podczas odchudzania jest oczywiście zmiana złych nawyków żywieniowych. Powinniśmy koniecznie odstawić niezdrowe jedzenie oraz zadbać o zrównoważoną, wartościową dietę, która dostarczy nam energii na każdy dzień, a nie dodatkowych kilogramów. Pomocny będzie nam licznik kalorii, dzięki któremu przygotujemy pożywne, zdrowe dania. Coraz więcej osób dba o właściwy skład posiłków, co wcale nie jest łatwe. Warto się do tego dobrze przygotować, a jeśli chcemy osiągnąć sukces, w naszym zasięgu zawsze powinna znajdować się tabela kalorii dostępny tutaj.

Jak ćwiczyć, by osiągnąć cel?

Do zdrowego odżywiania powinniśmy także dodać aktywność fizyczną. Spalanie kalorii ma bardzo duże znaczenie dla pracownia nad lepszą sylwetką, dlatego warto o to zadbać. Można w tym celu rozpocząć samodzielne treningi lub zapisać się na siłownie, jednak najważniejsze jest to, byśmy odpowiednie ćwiczenia wykonywali regularnie. Każdy opuszczony trening będzie oddalał nas od celu, dlatego najlepiej będzie sporządzić sobie szczegółowy plan i trzymać się go za wszelką cenę. 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14
Tagi